03.03.2020
Disponent/a

Suntem unul dintre partenerii auto de top din Romania. Motivul succesului nostru: produse exceptionale, orientare spre client si inalta capacitate de munca. Pentru consolidarea echipei noastre, suntem in cautarea unui

Disponent/a vanzari Divizia Marci de Lux

Descrierea jobului:

Lansarea comenzilor autovehiculelor in sistem si urmarirea acestora pana la livrare;

Actioneaza ca o interfata a reprezentantilor de vanzare cu dispo ECW (Exclusive Cars Wien)

Emite facturi pentru clienti (CIP/DDP, proforme pentru avans, facturi de penalitati, de diferente de pret/curs valutar, facturi de avans, storno si finale, inclusiv PLR, si Porsche Mobility);

Intocmire evidenta incasari/plati si situatie stocuri (volum, structura, rezervari)

Introducere si verificare date in PPN/CROSS/CARLOS/VU2/LOOM/BOOM;

Evidenta vanzari/livrari (pe model mix si vanzatori) si intocmire rapoarte saptamanale, lunare, semestrial, anuale;

Verificarea “Dosarului Autovehiculului” conform procedurilor companiei in vederea arhivarii acestora.

Candidatul ideal:

·       Pasiune pentru industria auto

·       Atentie la detalii si lucrul cu cifre

·       Aptitudini de comunicare si integrare;

·       Competente cognitive (abilitati de invatare, inovare, planificare si organizare)

·       Competente personale (proactivitate, initiativa, angajament si perseverenta)

·       Studii superioare (sau in curs de absolvire)

·       Limba straina (limba engleza - nivel avansat/limba germana reprezinta un avantaj)

·       Cunostinte avansate de lucru in MS Office

         Etica profesionala (confidentialitate)

Porsche Pipera
077190 Voluntari, Jud. Ilfov
Bd. Pipera Nr.1/X
Telefon +40 21.200.09.11